Nie ulega wątpliwości, że sport to zdrowie. Jednak to znane wszystkim hasło jest bardzo ogólne, przez co, dla niektórych z nas, może nie być wystarczająco silnym argumentem. Z tego też względu postanowiłam zebrać i przedstawić podstawowe, lecz konkretne plusy regularnych treningów.
Wiosna to idealny moment by zamienić swój dotychczasowy środek transportu na rower. Dobrym pomysłem są również rolki, bądź jogging. Pamiętajmy o tym, że codzienna aktywność to nie tylko obolałe ciało i litry wylanego potu. Niezależnie od tego jaką dyscyplinę sportu wybierzemy, powinniśmy być świadomi szeregu korzyści, którymi zaowocuje nasz wysiłek.
Utrata wagi i smukła sylwetka
Walka z nadprogramowymi kilogramami to niezwykle ciężka praca. Niestety rezygnacja z ulubionych przekąsek i wprowadzenie restrykcyjnej diety często okazują się niewystarczającym „poświęceniem”. Aby nasze ciało wzbudzało zachwyt, oprócz zrównoważonego menu, konieczne są również ćwiczenia.
Często zdarza się, że pomimo utarty wagi, nasza sylwetka nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Dołączanie treningów do planu dnia, pozwoli nam nie tylko wysmuklić, ale i wymodelować oraz ujędrnić nasze ciało.
Solidna dawka endorfin
Aktywność fizyczna to również gwarancja dobrego samopoczucia! Udowodniono, że nasz organizm wytwarza podczas wysiłku hormon szczęścia. Endorfiny sprawiają, że odczuwamy radość zarówno podczas, jak i po treningu.
W dobry nastrój wprawiają nas także osiągane wyniki. Jeżeli nasza aktywność jest regularna, to już po stosunkowo krótkim czasie zauważymy duże postępy. Zmianie ulegnie nie tylko nasz wygląd, ale również kondycja fizyczna.
Trenuj i pracuj efektywniej!
Warto zdać sobie sprawę z tego, że częste ćwiczenia pozytywnie wpłyną na wiele aspektów naszego życia. Oprócz sprawności fizycznej poprawimy zdolność koncentracji, co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w wynikach naszej nauki, czy też pracy.
Zwiększenie wydajności jest bezpośrednio związane z lepszym dotlenieniem mózgu. Co więcej, trenując zmniejszymy towarzyszące nam na co dzień napięcie, które utrudnia nam wykonywanie nie tylko odpowiedzialnych i pilnych obowiązków, ale także błahych i niewymagających czynności.
Zmniejszone ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia
Współczesny, siedzący tryb życia sprawia, że choroby układu krążenia stały się swego rodzaju „plagą”. Co gorsza, wspomniany problem coraz częściej dotyka osoby młode. Miażdżyca, nadciśnienie, czy też niedokrwienie serca to tylko niektóre z czyhających na nas przypadłości.
Aktywność fizyczna poprawi nasze krążenie, a tym samym wyreguluje pracę naszego serca, dzięki czemu zdecydowanie zmniejszy się ryzyko choroby.